Як довго може прожити сучасна побутова техніка?

Побутова техніка, як сучасна, так і не дуже, коштує грошей. Тому досить логічним є бажати, що якщо ці гроші сплачені, то, по-перше, щоб новий пристрій їх таки коштував, а по-друге, щоб він працював якомога довше. Кажуть, що тип та бренд того чи іншого побутового приладу споживчого класу в значній мірі визначають його робочий ресурс.

Проте також існує певна усереднена інформація про, скажемо так, тривалість життя різних побутових пристроїв, котра дозволяє приблизно спрогнозувати, коли настане момент розщедрюватися на покупку, наприклад, нового холодильника чи пральної машини.

Про всілякі дрібні прилади типу чайника або йогуртниці ми розповідати не будемо — занадто довго, але про більш об’ємну та більш дорогу техніку дещо цікаве ви зараз дізнаєтеся.

Так скільки може прожити побутова техніка в нашому домі?

Кухонна техніка

Різноманітними приладами кухні в наших квартирах набиті буквально доверху. Якщо порахувати їх кількість и хоч би трошки — їх загальну вартість, то думки про невеличкий золотий рудник або, як у класика, власний свічний заводик, якось виникають самі собою.

Тим не менше, по даним дослідження авторитетної в США сервісної компанії Mr.Appliance, справжнім побутовим довгожителем можна з впевненістю вважати звичайну кухонну плиту: газові служать в середньому 19 років, а електричні — біля 16. Дещо менше експлуатуються домашні холодильники — 14 років в середньому, та посудомийні машини — орієнтовно 12 років.

Єдиним пристроєм на кухні, до якого експерти Mr.Appliance рекомендують не звикати занадто, являється мікрохвильова піч. Хоча, все відносно. У тому сенсі, що не зважаючи на самий короткий, як для часто використовуваних кухонних пристроїв, термін експлуатації, мікрохвильові печі вірою та правдою служать своїм власникам в середньому 8 років.

Кондиціонери

Температурний комфорт, контроль вологості, свіже, очищене від пилу і дезодороване повітря … Коротше кажучи, сьогодні без кондиціонера нам вже важко.

Так от, якщо ваше житло оснащене централізованою системою кондиціювання, то в залежності від умов експлуатації, пропрацювати вона зможе від 10 до 20 років. А якщо ви користуєтесь віконним кондиціонером, то вам варто знати, що середній термін служби приладів такого типу складає 13 років.

Пральні та сушильні машини

Нових пральних машин у вітчизняних супермаркетах сьогодні, як кажуть, на будь-який смак. Хоча у ощадливих користувачів все ще досить багато старих пральних машин, котрі тим не менш прекрасно справляються зі своїми задачами.

Та все ж плануючи придбання нової враховуйте, що сучасні пральні машини живуть та працюють у середньому 12 років, а сушильні — біля 14.

Бойлери

Якісний бойлер дешевим бути не може, втім, як будь-яка інша побутова техніка. Зате, як стверджують в Mr.Appliance, має місце істотна різниця в термінах служби електричних та газових бойлерів.

Перші здатні працювати достатньо довго — десь біля 14 років, а от другі — набагато менше — всього 9 років. Так що, коли визначаєтеся з моделлю нового домашнього бойлера и прогнозуєте майбутні витрати на його експлуатацію, враховуйте цю особливість таких приладів.

Що ж робити?

Як ми вже сказали, наведені дані є усередненими. Але навіть середній термін служби домашнього пристрою можна продовжити. Для цього достатнім буде зрозуміти, що побутова техніка, хоч велика, хоч мала, потребує дбайливого до себе ставлення и повинна експлуатуватися тільки за своїм призначенням і у визначених виробником умовах.

Іншими словами, якщо ви не плануєте обновляти свій холодильник щороку, то можна хоча б час від часу очищати від пилу його задню стінку. А щоб кондиціонер працював довше, потрібно регулярно міняти в ньому фільтри.

Загалом, ви й так знаєте, що правильне використання та своєчасне обслуговування здатні продовжити термін служби будь-якого приладу в рази. Детальнiше >>>

[irp]

Что будем искать? Например,VPN

Мы в социальных сетях